Które elektronarzędzia są najczęściej wykorzystywane w pracach remontowo-budowlanych?

Elektronarzędzia to podstawowe urządzenia, które ułatwia prace remontowe, budowlane i montażowe. Które z nich są najczęściej wykorzystywane?

Wiertarka i wkrętarka

Wiertarka jest najbardziej podstawowym i przydatnym elektronarzędziem. Przyda się do wiercenia otworów do różnych akcesoriów domowych, dzięki mieszadłu może służyć do mieszania zapraw budowlanych lub farb, natomiast przy zastosowaniu przeznaczonego ku temu osprzętu można czyścić nią rdzę i skuwać płytki. Wystarczającą mocą wiertarki będzie 500-600 W, ale do wiercenia w twardszych materiałach konieczny jest model z funkcją udaru. Wiertarki o mocy 800-1200 W z elektropneumatycznym mechanizmem udarowym, nazywane też młotowiertarką, nadają się do kruszenia i wiercenia w betonie konstrukcyjnym. Wkrętarka, zgodnie z nazwą, służy do wkręcania śrub i wkrętów. Jest zdecydowanie lżejsza i używa się jej podczas mocowania większej ilości elementów.

Szlifierki

Szlifierka służy do szlifowania i oczyszczania, usuwa rdzę z elementów metalowych, zdejmuje starą farbę i odnawia drewno. Poza tym szlifierka sprawdzi się do przecinania metalu, betonu i ceramiki. Do domowego użytku wystarczająca będzie szlifierka o mocy do 1000 W, bardziej profesjonalne modele mają moc do 2500 W. Warto zwrócić uwagę na funkcje usprawniające pracę takie jak: regulacja obrotów, system mocowania osłony tarczy, blokada wrzeciona i system łagodnego startu.

Wyrzynarki

Wyrzynarka przyda się do cięcia w drewnie, głównie do odnawiania i tworzenia mebli i docinania paneli lub boazerii. Moc wyrzynarki to 350-700 W. Należy zwrócić uwagę na głębokość cięcia, natomiast element tnący dobiera się do docinanego materiału. Przydatnymi funkcjami są laserowy wskaźnik linii cięcia i dysza podłączana do odkurzacza, która zapobiega unoszeniu się pyłu podczas pracy.

Pilarki

Pilarka przeznaczona jest do cięcia drewna, niektórych tworzyw sztucznych i lekkich metali, a więc nadają się do cięcia desek, listew, blatów i paneli. Dostępne są modele łańcuchowe i tarczowe. Urządzenie powinno mieć możliwość regulacji obrotów. Podobnie jak wyrzynarka, najlepiej gdy pilarka wyposażona jest w laserowy wskaźnik i dyszę odkurzacza.

Wypożyczając sprzęt należy kierować się jego jakością, ponieważ gwarantuje to bezpieczną i sprawna pracę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.