Jak usuwać wilgoć z pomieszczeń w trakcie prac remontowych?

Przeprowadzanie prac remontowych od zawsze związane jest z pewnymi niedogodnościami. Jedną z nich jest wysoka wilgotność będąca efektem malowania ścian, robienia wylewek czy tynkowania. Bardzo ważne jest jak najszybsze usunięcie nadmiaru wody z zawilgoconych pomieszczeń. Dlatego warto, jest sprawdzić, w jaki sposób można przyspieszyć proces osuszania.

Czym jest wilgotność technologiczna i jak ją usunąć?

Wilgotność technologiczna powstaje wskutek wprowadzenia dużej ilości wody do budynku, np. w trakcie tynkowania lub malowania ścian. Jest ona  szczególnie uciążliwym problemem w zimnych miesiącach roku, gdy panująca na zewnątrz temperatura uniemożliwia naturalne wysychanie pomieszczeń. Z kolei ogrzewanie domowymi źródłami ciepła jest często niewystarczające. Należy również pamiętać, że osuszanie ścian po tynkowaniu czy podłogi po wylewce wymaga dużej ilości czasu. Dlatego wykorzystanie profesjonalnych nagrzewnic i osuszaczy powietrza jest najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem w tej sytuacji. Szybko pozwolą ci na pozbycie się wilgoci. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usługi wynajmu nagrzewnic i osuszaczy powietrza – dzięki temu nie musisz kupować urządzenia, które wykorzystasz tylko raz. Jest to również świetna opcja dla firm remontowych.

W jaki sposób działają osuszacze i nagrzewnice?

Zarówno osuszacze, jak i nagrzewnice filtrują powietrze, by pozbyć się z niego nadmiaru wody. Ponadto doskonale sprawdzają się w przypadku odgrzybiania pomieszczeń.  Szybko i skutecznie doprowadzają poziom wilgoci do niskiego stanu i umożliwiają dalsze prace remontowe. W celu sprawdzenia dopuszczalnej wilgotności, murów warto jest skorzystać, również z miernika wilgotności betonu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że możesz przejść do następnego etapu remontu.